Co je to Darkfield

  Sledování kapky krve v temném poli mikroskopu.

Jde o vysoce nadstandardní mikroskopickou techniku umožňující screening Vaší živé krve, vizualizaci všech jejích komponentů a poskytující obraz o Vašem momentálním zdravotním stavu.

Tato metoda nenahrazuje lékařské testy a vyšetření, ale může být jejich vynikajícím doplňkem.

Nabízím zhodnocení živé kapičky krve kombinované s IRIDOLOGIÍ, Elektroherbalismem a následným poradenstvím v holistické a ortomolekulární výživě.

Darkfield nutriční specialista klientovi pronajme darkfield mikroskop, aby si klient mohl svojí živou kapičku důkladně prohlédnout. Nález z kapky konzultujeme s naším lékařským týmem a klient obdrží zprávu od spolupracujícího lékaře do deseti dnů.

Obraz krve je z mikroskopu snímán webovou kamerou do počítače a zvětšen, takže klient může vidět stav své krve společně s nutričním specialistou. Používáme zvětšení 100 - 400x v mikroskopu, ale obrazovka počítače obraz zvětší ještě mnohonásobně, takže je možné zřetelně a jasně pozorovat krvinky veliké více než 1cm. Darkfield microscopy pracuje se zvětšením 1000 - 1500x. Pořizujeme videozáznam a fotografie, které se poté uchovávají pro srovnání při následné kontrole (s písemným souhlasem klienta).

Kapička krve z prstu je získávána po důkladné desinfekci drobnou a tenkou jednorázovou glykemickou lancetou pro domácí použití (takovou lancetu používají denně diabetici), poté klient kapičku dá na podložní sklíčko, lehce jí překryje krycím sklíčkem (zabrání to oxidaci a vyschnutí).

Jednorázová sklíčka jsou pečlivě desinfikována, stejně tak jako ostatní potřebné pomůcky. Používají se jednorázové lancety pro domácí použití.

DARKFIELD microscopy živé kapky krve sleduje jevy a komponenty v krvi, které nejsou sledovány při běžném vyšetření krve v lékařských ordinacích a laboratořích. Je vhodné pro každého, kdo se zajímá o prevenci a přeje si mít optimální zdraví.

Podstata mikroskopie v temném poli neboli zástinu spočívá v tom, že do roviny objektu vstupují z kondenzoru pouze okrajové, velmi šikmé světelné paprsky, zatímco středové paprsky jsou pohlceny a při zobrazení se neuplatní. Objekt je tedy osvětlen jen ze stran, paprsky se od něj odrážejí a lámou. Do objektivu vstupují jen paprsky odražené od povrchu objektu a ten proto září v temném poli.

 

Má svou historii

Dr.G.EnderleinNěmecký mikrobiolog profesor Dr.G.Enderlein (1872-1968) byl kurátorem berlínského zoologického muzea a autorem více než 500 vědeckých publikací. Také on viděl „tisícihlavé monstrum“ skryté v lidské krvi a věřil, že částice, jimž říkal „protity“, představují nezbytnou součást jeho životního cyklu. Protity lze pozorovat v mikroskopu s temným polem jako malé zářící body.

Vysvětloval to takto:

„Každá prudká změna nebo narušení vnitřního prostředí těla může jinak neškodnému mikroorganismu umožnit, aby se vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoje, do formy způsobující onemocnění“….

Dr. G. Enderlein za použití techniky „temného pozadí“ objevil v krvi pohyblivá miniaturní živá tělíska, která se spojovala s vysoce organizovanými baktériemi. Rozpoznal, že krev savců vždy obsahuje symbionta rostlinného původu a popsal koloběh vývoje a metamorfóz mikrobů v jeho mnohotvárné podobě. Jeho popis dokazuje, že se žádná živá bytost nepokouší bezmezně šířit a množit tou měrou, aby přitom vytlačila jiné životní formy. Naopak. Je zde viditelná snaha jednoho druhu o dosažení rovnováhy s jiným, což se odehrává i mezi mikroby a buňkami v našem těle.
Jeho objevy vedly k mikroskopii na temném pozadí, a k formám diagnózy, jimiž lze identifikovat mikroorganizmy, obsažené v živé krvi, a z těchto poznatků posoudit aktuální, nebo možné poruchy v těle.

 

Co lze v krvi sledovat…..

 • STAV HYDRATACE A DEHYDRATACE ORGANISMU
 • STAV VISKOZITY KRVE
 • ZDA JE STRAVA V SOULADU S POTŘEBAMI ORGANISMU
 • POTŘEBA VÍCE ŽIVÉ STRAVY
 • TOXICKÉ LÁTKY (PŮVOD A DRUH NELZE ZJISTIT) AKUTNĚ PŘÍTOMNÉ V KRVI
 • ORIENTAČNÍ STAV ACIDOBAZICKÉ NEROVNOVÁHY V TĚLE
 • ORIENTAČNÍ STAV ZPRACOVÁNÍ TUKŮ A JEDNODUCHÝCH SACHARIDŮ ZE STRAVY
 • STAV OXIDATIVNÍHO STRESU
 • ORIENTAČNÍ STAV MNOŽSTVÍ Fe, B12, a kyseliny listové
 • POTŘEBA ORGANISMU ZLEPŠIT MIKROFLÓRU
 • POTŘEBA ORGANISMU JÍST VÍCE PREBIOTICKÝCH POTRAVIN
 • PRAVDĚPODOBNÁ POTŘEBA ORGANISMU ZLEPŠIT TOK ŽLUČI
 • PRAVDĚPODOBNÁ POTŘEBA ORGANISMU UDĚLAT ANTIPARAZITÁRNÍ PROGRAM
 • VÝJIMEČNĚ NĚKTERÉ PATOGENNÍ ORGANISMY (např. chlamydie pneumonie)

 

 

Ukázky kapky krve

Co nelze v krvi sledovat…..

 • Stav glykémie v krvi (ale jsou vidět znaky, které ukazují na potíže s krevním cukrem)
 • Borrelie (nejsou v krvi), chlamydie (nitrobuněčný parazit)
 • Přesnou hodnotu PH krve (ale lze sledovat mnoho indikátorů, které ukazují, že PH krve je nízké a že existuje překyselení)
 • Krevní skupinu
 • Těhotenství
 • Genetické predispozice
 • Metabolický typ

 


 

Před a po vyšetření….

Před vyšetřením nejezte cca 4 hodiny nic kromě ovoce a zeleniny. Hodně pijte, pokud možno jen obyčejnou vodu, vypusťe kávu a čaje. Den před vyšetřením hodně pijte, zkuste konzumovat jen lehčí stravu.

Kapičku krve si klient sám odebírá z prstu, je získávána po vpichu glukózovým perem, poté je kapička odebrána na podložní sklíčko (nerozmazává se, nesuší ani nepřibarvuje). Lehce se překryje krycím sklíčkem (zabrání to oxidaci a vyschnutí), aby komponenty v krvi mohly být pozorovány živě, tedy v pohybu. Obraz z krve je snímán webovou kamerou do počítače a zvětšen, takže klient může vidět stav své krve společně s terapeutem. Pracuji se zvětšením 100-400x v mikroskopu, ale obrazovka počítače obraz zvětší ještě mnohonásobně, takže je možné zřetelně a jasně pozorovat krvinky více než 1 cm. DARKFILED mikroskopy pracuje se zvětšením 1000-1500x.

Pořizujemei fotografie, které se v kartě klienta uchovávají pro následující kontrolu.Obraz se jeví černobílý a lze tak pozorovat komponenty v krvi, které nejsou vůbec běžnou metodou viditelné.

Součástí vyšetření je poradenství v holistické výživě podle momentálních potřeb organismu, v souladu s genetickým typem. Klientovi je doporučená přírodní suplementace, případná detoxikace a alkalizace  a to vždy dle aktuálního zdravotního stavu. 

Poradenství v této oblasti je prioritou této metody, jen analýza nestačí.
Věkově není tato analýza nijak omezena.

Zajímavé odkazy

 

Jak se objednat

IRIDOLOGIE, Sensitiv IMAGO a DARKFIELD (kapička krve) probíhá v poradně Radky Odstrčilíkové v Ostravě-Mar. Horách, viz Kontakty. Je nutné se předem objednat na tel. čísle: 777189406 nebo vyplněním přihlášky ke konzultaci.
 

 

 

 

Kontakt

Radka Odstrčilíková, Prof.Irid., darkfield specialista, výživový poradce, člen AČINK, Elekroherbalista Kralická 1, Ostrava-Mariánské Hory, 709 00 +420777189406 kosmero@volny.cz